Обрати сторінку

Іноземні клієнти - хто ж про них не мріє? 

Робота на міжнародному ринку - починаємо вивчати питання юр оформлення та отримання платежів зазвичай після того, як зв'явився клієнт. 

Ось з поста Руслана Худоярова і розпочалось обговорення роботи на міжнародному ринку, яке згодом переросло у гостьовий вебінар Олексія Босого: Геоарбітраж на фрілансі: як вийти на англомовний ринок і побудувати міжнародне агенство.

 

 

 

Чек-лист для роботи з іноземним клієнтом:

 

  1. Бути зареєстрованою юридичною особою: ТОВ або ФОП. (ФОП - фізична особа підприємець).
  2. Якщо ви ФОП - потрібно обрати третю групу, рекомендовано обрати спрощену систему оподаткування (єдиний податок).
  3. Відкрити валютний рахунок у банку.
  4. Підготувати шаблон договору, рахунку і акту виконаних робіт. Зазвичай для проведення операцій достатньо рахунку, однак банк може наполягати надати контракт (договір). Часто рахунок називають інвойсом. 
  5. Контракт можна підписати електронно через Docusign, сума в будь якій валюті.
  6. Якщо хочете приймати платежі картками можна зареєструватися в Fondy.eu / wayforpay.com. 
  7. Альтернатива -  можна відкрити зарубіжну фірму для легшого приймання платежів без бюрократії. Наприклад Олексій Босий відкрив фірму в Естонії. 

 

Якщо коротко і про головне - то всі бюрократичні моменти описані в 7-ми пунктах вище =) 

Звісно, кожна ситуація унікальна, у вашого контрагента (клієнта) можуть бути особливі вимоги до юридичних аспектів співпраці, отож рекомендуємо перегляти вебінар Геоарбітраж на фрілансі: як вийти на англомовний ринок і побудувати міжнародне агенство для кращого розуміння процедур і процесів співпраці з іноземними клієнтами.